Kategorie
Postępy w budowie

Dworzec już widać

W tym tygodniu zdemontowana została część ogrodzenia, osłaniającego południową ścianę budynku dworca. Od strony torowiska, już sami możemy się przekonać, jak obiekt będzie wyglądał po zakończeniu remontu.

Wydawało by się, że ten remont trwa i trwa, ale to przecież nawet rok nie minął. Pamiętam, bo gdy tu byłem w lipcu ubiegłego roku, to jeszcze nic się nie działo. Jeśli, tak jak słyszę, budowlańcy uwiną się z tym remontem do czerwca, to powinni otrzymać owacje na stojąco. W połączeniu z przebudowaną stacją będzie to piękny kompleks – mówił wczoraj Łukasz Górski. Przypomnijmy, że wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowego „Lidex”, a podpisana z firmą umowa przewiduje zakończenie prac na czerwiec 2020 roku. Wszystko na to wskazuje, że termin ten zostanie dotrzymany, bo wszystkie najważniejsze prace wewnątrz i na zewnątrz budynku zostały już wykonane. W naszych relacjach wielokrotnie pokazywaliśmy projektowe wizualizacje, ale tak naprawdę to dopiero po zdjęciu ogrodzenia przekonaliśmy się, jak budynek wyglądał będzie po zakończeniu prac. Prawdziwy efekt ujrzymy, dopiero po zdjęciu ogrodzenia od strony ulicy Wolności.

Przypomnijmy, że w gminie Choszczno istnieje „Lokalny program rewitalizacji gminy Choszczno na lata 2017 – 2023”, który wskazuje główne działania o charakterze społecznym i gospodarczym zmierzające do odnawiania miejsc w mieście i gminie. Tam też m.in. wskazana została konieczność rewitalizacji budynku dworca. Efekt będzie taki, że oprócz nowoczesnej poczekalni mieścić się tu będzie tzw. Centrum Obsługi Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *