Kategorie
Postępy w budowie

Rusza remont

CHOSZCZNO. 20 maja 2019 r. ruszy remont budynku dworca kolejowego. Burmistrz ROBERT ADAMCZYK i ANDRZEJ POLAK z Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Lidex”, podpisali umowę na modernizacje tego obiektu. Zakończenie przewidziano na czerwiec przyszłego roku.

O tym, że modernizacja budynku dworca kolejowego w Choszcznie, otrzyma wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020, dowiedzieliśmy się już pod koniec ubiegłego roku, kiedy to burmistrz ROBERT ADAMCZYK i marszałek Województwa Zachodniopomorskiego OLGIERD GEBLEWICZ podpisali umowę gwarantującą przekazanie na ten cel czterech milionów złotych. Tu warto zaznaczyć, że nasz projekt zajął drugie miejsce w województwie zachodniopomorskim, głównie dlatego, że obiekt docelowo ma służyć zarówno jako dworzec, jak i Centrum Obsługi Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym. Mieścić się tu będą również biura Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Biura Obsługi Szkół Samorządowych i Choszczeńskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych.Choszczno 2019 – Rusza remont dworca

W pierwszym etapie rewitalizacji, wykonana zostania poczekalnia z toaletami, bufetem i kotłownią. W drugim pozostała (także zewnętrzna) część obiektu, a na finał zaplanowano zaadaptowanie i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych na wspomniane wyżej Centrum Obsługi Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym. Podpisana dzisiaj umowa, przewiduje, że obiekt zostanie oddany do użytku w czerwcu 2020 roku.

Choszczno 2019 – Rusza remont dworca – Gdyby cztery lata temu, ktoś powiedział mi, że niemalże w jednym czasie remontować będziemy ul. Grunwaldzką, Władysława Jagiełły, Drawieńską, stację uzdatniania wody, oczyszczalnię, dworzec oraz budować targowisko miejskie i Zakład Aktywności Zawodowej, to powiedziałbym, że to tylko pobożne życzenia. Mimo tego, że na co dzień problemów nie brakuje, to jednak udaje się nam spinać kolejne inwestycje. Cieszę się, że już za rok, także i ten obiekt stanie się, jedną z wizytówek naszego miasta – powiedział dziś R. Adamczyk.

Tadeusz Krawie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *